SRN3010C-220M
DigiKey Part Number
118-SRN3010C-220MTR-ND - Tape & Reel (TR)
118-SRN3010C-220MCT-ND - Cut Tape (CT)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SRN3010C-220M
Description
FIXED IND 22UH 700MA 912 MOHM
Detailed Description
22 µH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 700 mA 912mOhm Max 1212 (3030 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
SRN3010C-220M Models
Category
DC Resistance (DCR)
912mOhm Max
Mfr
Q @ Freq
10 @ 100kHz
Series
Frequency - Self Resonant
25MHz
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.039" (1.00mm)
Current - Saturation (Isat)
500mA