SRN3010C-150M | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | SRN3010C-150M |
Description | FIXED IND 15UH 900MA 678 MOHM |
Manufacturer Standard Lead Time | 21 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 15 µH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 900 mA 678mOhm Max 1212 (3030 Metric) |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | SRN3010C-150M Models |
Category | DC Resistance (DCR) 678mOhm Max |
Mfr | Q @ Freq 10 @ 100kHz |
Series | Frequency - Self Resonant 33MHz |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Operating Temperature -40°C ~ 125°C |
Part Status Active | Inductance Frequency - Test 100 kHz |
Type Drum Core, Wirewound | Mounting Type Surface Mount |
Material - Core | Package / Case 1212 (3030 Metric) |
Inductance | Supplier Device Package 3010 |
Tolerance ±20% | Size / Dimension 0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm) |
Current Rating (Amps) | Height - Seated (Max) 0.039" (1.00mm) |
Current - Saturation (Isat) 650mA | Base Product Number |