SRF9005A-500Y
DigiKey Part Number
118-SRF9005A-500YTR-ND - Tape & Reel (TR)
118-SRF9005A-500YCT-ND - Cut Tape (CT)
118-SRF9005A-500YDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SRF9005A-500Y
Description
IND SHLD 50 UH 30% 0.8A
Manufacturer Standard Lead Time
25 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
50 µH @ 1 kHz 2 Line Common Mode Choke Surface Mount 1.5 kOhms @ 100 MHz 800mA DCR 320mOhm
Category
DC Resistance (DCR) (Max)
320mOhm
Voltage Rating - DC
80V
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Digi-Reel®
Ratings
AEC-Q200
Size / Dimension
0.362" L x 0.236" W (9.20mm x 6.00mm)
Impedance @ Frequency
1.5 kOhms @ 100 MHz
Height (Max)
0.209" (5.30mm)
Inductance @ Frequency
50 µH @ 1 kHz
Package / Case
Horizontal, 4 PC Pad
Current Rating (Max)
800mA