GMOV-20D271K
DigiKey Part Number
GMOV-20D271K-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GMOV-20D271K
Description
VARISTOR 10KA DISC 20MM
Detailed Description
10 kA Varistor 1 Circuit Through Hole Disc 20mm
Energy
305J
Capacitance @ Frequency
4 pF @ 1 MHz
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)
Maximum AC Volts
275 V
Maximum DC Volts
350 V
Package / Case
Disc 20mm