CRT0805-BY-1003ELF is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Direct
Panasonic Industry
In Stock: 364.071
Datasheet
Direct
YAGEO
In Stock: 8.757
Datasheet
Vishay Dale
Similar
YAGEO
Similar
Vishay
Vishay Dale Thin Film
Vishay Dale Thin Film
Susumu
Stackpole Electronics Inc
Stackpole Electronics Inc
TE Connectivity Passive Product
100 kOhms ±0.1% 0.125W, 1/8W Chip Resistor 0805 (2012 Metric) Current Sense Thin Film
CRT0805-BY-1003ELF
DigiKey Part Number
CRT0805-BY-1003ELFTR-ND - Tape & Reel (TR)
CRT0805-BY-1003ELFCT-ND - Cut Tape (CT)
CRT0805-BY-1003ELFDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CRT0805-BY-1003ELF
Description
RES SMD 100K OHM 0.1% 1/8W 0805
Detailed Description
EDA/CAD Models
CRT0805-BY-1003ELF Models
Temperature Coefficient
±25ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.026" (0.65mm)