CRS2512-FX-27R0ELF is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
TE Connectivity Passive Product
In Stock: 54.238
Datasheet
Similar
Stackpole Electronics Inc
In Stock: 0
Datasheet
27 Ohms ±1% 2W Chip Resistor 2512 (6332 Metric) High Voltage, Pulse Withstanding Thick Film
CRS2512-FX-27R0ELF
DigiKey Part Number
CRS2512-FX-27R0ELF-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CRS2512-FX-27R0ELF
Description
RES 27 OHM 1% 2W 2512
Manufacturer Standard Lead Time
23 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CRS2512-FX-27R0ELF Models
Category
Features
High Voltage, Pulse Withstanding
Mfr
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Package / Case
2512 (6332 Metric)
Part Status
Active
Supplier Device Package
Resistance
Size / Dimension
0.252" L x 0.126" W (6.40mm x 3.20mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.030" (0.75mm)