CR2512-JW-470ELF
DigiKey Part Number
118-CR2512-JW-470ELFTR-ND - Tape & Reel (TR)
118-CR2512-JW-470ELFCT-ND - Cut Tape (CT)
118-CR2512-JW-470ELFDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CR2512-JW-470ELF
Description
RES SMD 47 OHM 5% 1W 2512
Detailed Description
47 Ohms ±5% 1W Chip Resistor 2512 (6332 Metric) Thick Film
EDA/CAD Models
CR2512-JW-470ELF Models
Category
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.248" L x 0.122" W (6.30mm x 3.10mm)
Resistance
Height - Seated (Max)
0.030" (0.75mm)