CR2512-JW-112ELF is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
TE Connectivity Passive Product
In Stock: 0
Datasheet
Direct
Stackpole Electronics Inc
In Stock: 0
Datasheet
Similar
Vishay Dale
Similar
Vishay Dale
Panasonic Industry
Panasonic Industry
Stackpole Electronics Inc
1.1 kOhms ±5% 1W Chip Resistor 2512 (6332 Metric) Thick Film
CR2512-JW-112ELF
DigiKey Part Number
CR2512-JW-112ELF-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CR2512-JW-112ELF
Description
RES SMD 1.1K OHM 5% 1W 2512
Detailed Description
EDA/CAD Models
CR2512-JW-112ELF Models
Category
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.248" L x 0.122" W (6.30mm x 3.10mm)
Resistance
Height - Seated (Max)
0.030" (0.75mm)