CR0805-FX-22R1EPF is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
YAGEO
In Stock: 3.065
Datasheet
Parametric Equivalent
Vishay Dale
In Stock: 33.898
Datasheet
Vishay Dale
YAGEO
Stackpole Electronics Inc
Cal-Chip Electronics, Inc.
New at DigiKey
Image for CR0805-FX-22R1EPF is not available
CR0805-FX-22R1EPF
DigiKey Part Number
118-CR0805-FX-22R1EPFTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CR0805-FX-22R1EPF
Description
CR0805-FX-22R1EPF
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
22.1 Ohms ±1% 0.125W, 1/8W Chip Resistor 0805 (2012 Metric) Thick Film
Category
Composition
Mfr
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.024" (0.60mm)