CR0805-FX-12R7ELF is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
YAGEO
In Stock: 0
Datasheet
Direct
YAGEO
In Stock: 0
Datasheet
Similar
Vishay Dale
Similar
Vishay Dale
TE Connectivity Passive Product
Panasonic Industry
Panasonic Industry
Stackpole Electronics Inc
12.7 Ohms ±1% 0.125W, 1/8W Chip Resistor 0805 (2012 Metric) Moisture Resistant Thick Film
CR0805-FX-12R7ELF
DigiKey Part Number
CR0805-FX-12R7ELF-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CR0805-FX-12R7ELF
Description
RES SMD 12.7 OHM 1% 1/8W 0805
Detailed Description
EDA/CAD Models
CR0805-FX-12R7ELF Models
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.024" (0.60mm)