CR0603-JW-915ELF is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
TE Connectivity Passive Product
In Stock: 0
Datasheet
Similar
Vishay Dale
In Stock: 0
Datasheet
Similar
Vishay Dale
Stackpole Electronics Inc
9.1 MOhms ±5% 0.1W, 1/10W Chip Resistor 0603 (1608 Metric) Moisture Resistant Thick Film
CR0603-JW-915ELF
DigiKey Part Number
CR0603-JW-915ELF-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CR0603-JW-915ELF
Description
RES SMD 9.1M OHM 5% 1/10W 0603
Detailed Description
EDA/CAD Models
CR0603-JW-915ELF Models
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.022" (0.55mm)