CMH322522-4R7KL | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | CMH322522-4R7KL |
Description | FIXED IND 4.7UH 220MA 1.5 OHM |
Customer Reference | |
Detailed Description | 4.7 µH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 220 mA 1.5Ohm Max 1210 (3225 Metric) |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | CMH322522-4R7KL Models |
Category | DC Resistance (DCR) 1.5Ohm Max |
Mfr | Q @ Freq 30 @ 7.96MHz |
Series | Frequency - Self Resonant 45MHz |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Operating Temperature -55°C ~ 125°C |
Part Status Obsolete | Inductance Frequency - Test 7.96 MHz |
Type Drum Core, Wirewound | Mounting Type Surface Mount |
Material - Core | Package / Case 1210 (3225 Metric) |
Inductance | Supplier Device Package 1210 |
Tolerance ±10% | Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) |
Current Rating (Amps) | Height - Seated (Max) 0.094" (2.40mm) |