CMH322522-4R7KL
DigiKey Part Number
CMH322522-4R7KLTR-ND - Tape & Reel (TR)
CMH322522-4R7KLCT-ND - Cut Tape (CT)
CMH322522-4R7KLDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CMH322522-4R7KL
Description
FIXED IND 4.7UH 220MA 1.5 OHM
Customer Reference
Detailed Description
4.7 µH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 220 mA 1.5Ohm Max 1210 (3225 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
CMH322522-4R7KL Models
Category
DC Resistance (DCR)
1.5Ohm Max
Mfr
Q @ Freq
30 @ 7.96MHz
Series
Frequency - Self Resonant
45MHz
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Part Status
Obsolete
Inductance Frequency - Test
7.96 MHz
Type
Drum Core, Wirewound
Mounting Type
Surface Mount
Material - Core
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Inductance
Supplier Device Package
1210
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.094" (2.40mm)