CM453232-271JL
DigiKey Part Number
118-CM453232-271JLTR-ND - Tape & Reel (TR)
118-CM453232-271JLCT-ND - Cut Tape (CT)
118-CM453232-271JLDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CM453232-271JL
Description
FIXED IND 270UH 92MA 12 OHM SMD
Manufacturer Standard Lead Time
23 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
270 µH Unshielded Drum Core, Wirewound Inductor 92 mA 12Ohm Max 1812 (4532 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
CM453232-271JL Models
Category
DC Resistance (DCR)
12Ohm Max
Mfr
Q @ Freq
40 @ 796kHz
Series
Frequency - Self Resonant
4MHz
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Part Status
Active
Inductance Frequency - Test
796 kHz
Type
Drum Core, Wirewound
Mounting Type
Surface Mount
Material - Core
Package / Case
1812 (4532 Metric)
Inductance
Supplier Device Package
1812
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.134" (3.40mm)