CM322522-3R3JL
DigiKey Part Number
118-CM322522-3R3JLTR-ND - Tape & Reel (TR)
118-CM322522-3R3JLCT-ND - Cut Tape (CT)
118-CM322522-3R3JLDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CM322522-3R3JL
Description
FIXED IND 3.3UH 180MA 1.2 OHM
Manufacturer Standard Lead Time
23 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
3.3 µH Unshielded Drum Core, Wirewound Inductor 180 mA 1.2Ohm Max Nonstandard
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
CM322522-3R3JL Models
Category
DC Resistance (DCR)
1.2Ohm Max
Mfr
Q @ Freq
30 @ 7.96MHz
Series
Frequency - Self Resonant
65MHz
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Part Status
Active
Inductance Frequency - Test
7.96 MHz
Type
Drum Core, Wirewound
Mounting Type
Surface Mount
Material - Core
Package / Case
Nonstandard
Inductance
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Tolerance
±5%
Height - Seated (Max)
0.087" (2.20mm)