CI100505-4N7D is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
Similar
Johanson Technology Inc.
In Stock: 0
Datasheet
Similar
Johanson Technology Inc.
In Stock: 330.344
Datasheet
TDK
In Stock: 471
4.7 nH Unshielded Multilayer Inductor 300 mA 210mOhm Max 0402 (1005 Metric)
CI100505-4N7D
DigiKey Part Number
CI100505-4N7DTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CI100505-4N7D
Description
FIXED IND 4.7NH 300MA 210 MOHM
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CI100505-4N7D Models
Category
DC Resistance (DCR)
210mOhm Max
Mfr
Q @ Freq
8 @ 100MHz
Series
Frequency - Self Resonant
4GHz
Packaging
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C
Part Status
Obsolete
Inductance Frequency - Test
100 MHz
Type
Multilayer
Mounting Type
Surface Mount
Material - Core
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Inductance
Supplier Device Package
0402 (1005 Metric)
Tolerance
±0.3nH
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.022" (0.55mm)