CHV0805-FX-2203ELF is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
Bourns Inc.
In Stock: 6.188
Datasheet
Direct
TE Connectivity Passive Product
In Stock: 1.215.528
Datasheet
Similar
YAGEO
YAGEO
Vishay Dale
Vishay Dale
Panasonic Industry
Panasonic Industry
220 kOhms ±1% 0.125W, 1/8W Chip Resistor 0805 (2012 Metric) High Voltage Thick Film
CHV0805-FX-2203ELF
DigiKey Part Number
CHV0805-FX-2203ELFTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CHV0805-FX-2203ELF
Description
RES SMD 220K OHM 1% 1/8W 0805
Detailed Description
EDA/CAD Models
CHV0805-FX-2203ELF Models
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.024" (0.60mm)