BN-LG25Y200MYB
DigiKey Part Number
118-BN-LG25Y200MYB-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
BN-LG25Y200MYB
Description
THERMISTOR NTC ICL 25MM 20 OHM
Detailed Description
NTC Thermistor 20 Disc 25mm
Category
Resistance Tolerance
±20%
Operating Temperature
-40°C ~ 200°C
Series
Power - Max
7 W
Length - Lead Wire
0.94" (24.00mm)
Through Hole
Resistance in Ohms @ 25°C
20
Package / Case
Disc 25mm