BN-LG15Y470MYB
DigiKey Part Number
118-BN-LG15Y470MYB-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
BN-LG15Y470MYB
Description
THERMISTOR NTC ICL 15MM 47 OHM
Manufacturer Standard Lead Time
23 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
NTC Thermistor 47 Disc 15mm
Category
Resistance Tolerance
±20%
Manufacturer
Bourns Inc.
Operating Temperature
-40°C ~ 200°C
Series
Power - Max
3.7 W
Packaging
Bag
Length - Lead Wire
0.94" (24.00mm)
Part Status
Active
Mounting Type
Through Hole
Resistance in Ohms @ 25°C
47
Package / Case
Disc 15mm