BN-LG13Y4R0MYB
DigiKey Part Number
118-BN-LG13Y4R0MYB-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
BN-LG13Y4R0MYB
Description
THERMISTOR NTC ICL 13MM 4 OHM
Detailed Description
NTC Thermistor 4 Disc 13mm
Category
Resistance Tolerance
±20%
Operating Temperature
-40°C ~ 200°C
Series
Power - Max
3.2 W
Length - Lead Wire
0.94" (24.00mm)
Through Hole
Resistance in Ohms @ 25°C
4
Package / Case
Disc 13mm