4420P-601-250/201
DigiKey Part Number
4420P-601-250/201-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
4420P-601-250/201
Description
FILTER RC(T) 25 OHMS/200PF SMD
Customer Reference
Detailed Description
RC (T-Type) EMI Filter 1st Order Low Pass 8 Channel R = 25Ohms, C = 200pF 20-SOIC (0.295", 7.50mm Width)
EDA/CAD Models
4420P-601-250/201 Models
Category
Values
R = 25Ohms, C = 200pF
Manufacturer
Bourns Inc.
ESD Protection
No
Series
Operating Temperature
10°C ~ 85°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Applications
General Purpose
Part Status
Obsolete
Voltage - Rated
25V
Type
Low Pass
Mounting Type
Surface Mount
Filter Order
1st
Package / Case
20-SOIC (0.295", 7.50mm Width)
Technology
RC (T-Type)
Size / Dimension
0.510" L x 0.295" W (12.95mm x 7.50mm)
Number of Channels
8
Height
0.114" (2.90mm)
Attenuation Value
-3dB @ 21MHz