4308H-102-473 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
Bourns Inc.
In Stock: 0
Datasheet
47k Ohm ±2% 500mW Power Per Element Isolated 4 Resistor Network/Array ±100ppm/°C 8-SIP
4308H-102-473
DigiKey Part Number
4308H-102-473-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
4308H-102-473
Description
RES ARRAY 4 RES 47K OHM 8SIP
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
4308H-102-473 Models
Category
Number of Pins
8
Power Per Element
500mW
Series
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Circuit Type
Isolated
Package / Case
8-SIP
Resistance (Ohms)
47k
Supplier Device Package
8-SIP
Tolerance
±2%
Size / Dimension
0.784" L x 0.085" W (19.91mm x 2.16mm)
Number of Resistors
4
Height - Seated (Max)
0.350" (8.89mm)
Resistor-Ratio-Drift
50ppm/°C