3313X-1-104E is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Bourns Inc.
In Stock: 12.440
Datasheet
Parametric Equivalent
Bourns Inc.
In Stock: 205
Datasheet
TT Electronics/BI
In Stock: 22.628
Ohmite
In Stock: 412
Vishay Sfernice
In Stock: 520
100 kOhms 0.125W, 1/8W J Lead Surface Mount Trimmer Potentiometer Cermet 1.0 Turn Top Adjustment
3313X-1-104E
DigiKey Part Number
3313X-1-104E-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
3313X-1-104E
Description
TRIMMER 100K OHM 0.125W J LEAD
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
3313X-1-104E Models
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Resistive Material
Cermet
Mounting Type
Surface Mount
Resistance
100 kOhms
Termination Style
J Lead
Power (Watts)
0.125W, 1/8W
Size / Dimension
Rectangular - 0.138" x 0.126" Face (3.50mm x 3.20mm)
Tolerance
±20%