VHK200W-Q48-S12-DIN
DigiKey Part Number
VHK200W-Q48-S12-DIN-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
VHK200W-Q48-S12-DIN
Description
DC/DC DIN RAIL SUPPLY 12V 200W
Manufacturer Standard Lead Time
23 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
DC DIN Rail Power Supply 1 Output 12V 16.7A
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
VHK200W-Q48-S12-DIN Models
Category
Voltage - Output 1
12V
Manufacturer
Bel Power Solutions
Current - Output (Max)
16.7A
Series
Power (Watts)
200W
Packaging
Box
Efficiency
86%
Part Status
Active
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Input Type
DC
Size / Dimension
4.23" L x 4.01" W x 2.07" H (107.4mm x 101.9mm x 52.6mm)
Number of Outputs
1
Approval Agency
CE
DC Voltage - Input (Min)
18V
Base Product Number
DC Voltage - Input (Max)
75V