SD50P300WD15QP
DigiKey Part Number
2170-SD50P300WD15QP-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SD50P300WD15QP
Description
STATUS DISPLAY 15-STATE DISCRETE
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Graphical (96 x 8) LED - White Chassis Mount Connector with Cable (M12)
Category
Voltage - Supply
12 ~ 30 VDC
Manufacturer
Banner Engineering Corporation
Termination Style
Connector with Cable (M12)
Series
Size / Dimension
12.80" L x 2.02" H x 1.09" D (325.0mm x 51.3mm x 27.7mm)
Packaging
Box
Mounting Type
Chassis Mount
Part Status
Active
Operating Temperature
-20°C ~ 50°C