S4BR14-300-S
DigiKey Part Number
2170-S4BR14-300-S-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
S4BR14-300-S
Description
SAFETY LIGHT CURTAIN, RECEIVER
Detailed Description
Light Curtain 14mm Finger Receiver Only
Category
Protective Height
300mm
Features
Receiver Only
Operating Temperature
-20°C ~ 55°C
Voltage - Supply
24VDC
Detection Capability
14mm