Q4XTBLAF300-Q8
DigiKey Part Number
2170-Q4XTBLAF300-Q8-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
Q4XTBLAF300-Q8
Description
SENSOR OPTICAL 3-30CM
Manufacturer Standard Lead Time
6 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Optical Sensor 0.98" ~ 11.81" (3 ~ 30cm) Output
EDA/CAD Models
Q4XTBLAF300-Q8 Models
Category
Sensing Distance
0.98" ~ 11.81" (3 ~ 30cm)
Voltage - Supply
10V ~ 30V
Series
Operating Temperature
-10°C ~ 50°C