Q3XTBLD200-Q8
DigiKey Part Number
2170-Q3XTBLD200-Q8-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
Q3XTBLD200-Q8
Description
PHOTO SEN LASER 2OOMM BIPOLAR
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Diffuse, Background Suppression Optical Sensor 7.874" (200mm) NPN/PNP - Dark-ON/Light-ON
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
Q3XTBLD200-Q8 Models
Category
Response Time
250µs
Manufacturer
Banner Engineering Corporation
Output Configuration
NPN/PNP - Dark-ON/Light-ON
Series
Light Source
LED
Packaging
Box
Connection Method
Connector
Part Status
Active
Ingress Protection
IP67, IP68, IP69K, IEC
Sensing Method
Diffuse, Background Suppression
Adjustment Type
Adjustable
Sensing Distance
7.874" (200mm)
Operating Temperature
-10°C ~ 50°C
Voltage - Supply
10V ~ 30V