BL60UV395-340L30ASQ
DigiKey Part Number
2170-BL60UV395-340L30ASQ-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
BL60UV395-340L30ASQ
Description
VISION LIGHT, 340MM, 12-30VDC
Manufacturer Standard Lead Time
5 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Bar Ultraviolet (UV)
Category
Color
Ultraviolet (UV)
Manufacturer
Banner Engineering Corporation
Length
13.400" (340.36mm)
Series
Width
2.400" (60.96mm)
Packaging
Box
Height
1.230" (31.24mm)
Part Status
Active
Length - Emitting Surface
10.000" (254.00mm)
Type
Bar
Width - Emitting Surface
0.960" (24.38mm)