ASM65-240-BET-0F0
DigiKey Part Number
2622-ASM65-240-BET-0F0-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ASM65-240-BET-0F0
Description
AC/DC CONVERTER 24V 65W
Customer Reference
Detailed Description
Enclosed AC DC Converters 1 Output 24V 80 ~ 264 VAC Input
Category
Current - Output 1
2.71 A
Voltage - Isolation
4 kV
Efficiency
88%
Type
Enclosed
Operating Temperature
-40°C ~ 80°C
Size / Dimension
3.41" L x 2.48" W x 1.38" H (86.5mm x 63.0mm x 35.0mm)
Voltage - Input
80 ~ 264 VAC
Voltage - Output 1
24V