ASM65-075-BNH-0F0
DigiKey Part Number
2622-ASM65-075-BNH-0F0-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ASM65-075-BNH-0F0
Description
AC/DC CONVERTER 7.5V 65W
Customer Reference
Detailed Description
Open Frame AC DC Converters 1 Output 7.5V 80 ~ 264 VAC Input
Category
Current - Output 1
8.67 A
Voltage - Isolation
4 kV
Efficiency
88%
Type
Open Frame
Operating Temperature
-40°C ~ 80°C
Size / Dimension
3.00" L x 2.00" W x 0.95" H (76.2mm x 50.8mm x 24.1mm)
Voltage - Input
80 ~ 264 VAC
Voltage - Output 1
7.5V