AFFC-050-04-076-11
DigiKey Part Number
AE11320-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AFFC-050-04-076-11
Description
CABLE FFC/FPC 4POS 0.5MM 3"
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
4 Position FFC, FPC Cable 0.020" (0.50mm) 3.000" (76.20mm)
Category
Pitch
0.020" (0.50mm)
Manufacturer
Assmann WSW Components
Length
3.000" (76.20mm)
Packaging
Bulk
Length - Exposed Ends
0.138" (3.50mm)