Q8P1CZZRYG24E
Q8P1CZZRYG24E
Q8P1CZZRYG24E
DigiKey Part Number
679-1576-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
Q8P1CZZRYG24E
Description
LED PNL IND GRN/RED/YLW DIF 5MM
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
LED Panel Indicator Green, Red, Yellow Diffused 100° 24V Green, 24V Red, 24V Yellow 20mA Green, 20mA Red, 20mA Yellow Solder Lug
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
Q8P1CZZRYG24E Models
Category
Current
20mA Green, 20mA Red, 20mA Yellow
Manufacturer
APEM Inc.
Panel Cutout Shape
Round
Series
Panel Cutout Dimensions
0.31" (7.87mm)
Packaging
Bulk
Lens Size
5mm, T-1 3/4
Part Status
Active
Lens Style
Round with Domed Top
Type
LED
Millicandela Rating
15mcd Green, 60mcd Red, 13mcd Yellow
Lamp Color
Green, Red, Yellow
Viewing Angle
100°
Lens Transparency
Diffused
Termination Style
Solder Lug
Ratings
DC
Ingress Protection
IP67
Voltage
24V Green, 24V Red, 24V Yellow