Q22P1BZZRYG24E
DigiKey Part Number
679-1804-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
Q22P1BZZRYG24E
Description
LED PNL IND GRN/RED/YW DIF 18MM
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
LED Panel Indicator Green, Red, Yellow Diffused 100° 24V Green, 24V Red, 24V Yellow 40mA Green, 40mA Red, 40mA Yellow Quick Connect - 0.110" (2.8mm)
Category
Current
40mA Green, 40mA Red, 40mA Yellow
Manufacturer
APEM Inc.
Panel Cutout Shape
Round
Series
Panel Cutout Dimensions
0.87" (22.10mm)
Packaging
Bulk
Lens Size
18.00mm Dia
Part Status
Active
Lens Style
Round with Domed Top
Type
LED
Millicandela Rating
50mcd Green, 80mcd Red, 50mcd Yellow
Lamp Color
Green, Red, Yellow
Viewing Angle
100°
Lens Transparency
Diffused
Termination Style
Quick Connect - 0.110" (2.8mm)
Ratings
DC
Ingress Protection
IP67
Voltage
24V Green, 24V Red, 24V Yellow