LTC6905IS5-133#TRMPBF
DigiKey Part Number
LTC6905IS5-133#TRMPBFTR-ND - Tape & Reel (TR)
LTC6905IS5-133#TRMPBFCT-ND - Cut Tape (CT)
LTC6905IS5-133#TRMPBFDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LTC6905IS5-133#TRMPBF
Description
IC OSC SILICON 133MHZ SOT-23-5
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Oscillator, Silicon IC 133MHz TSOT-23-5
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
LTC6905IS5-133#TRMPBF Models
Category
Current - Supply
10 mA
Manufacturer
Analog Devices Inc.
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Package / Case
SOT-23-5 Thin, TSOT-23-5
Part Status
Active
Supplier Device Package
TSOT-23-5
Type
Oscillator, Silicon
Mounting Type
Surface Mount
Frequency
133MHz
Base Product Number
Voltage - Supply
2.7V ~ 5.5V