MAX30034CUA+
DigiKey Part Number
MAX30034CUA+-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MAX30034CUA+
Description
IC SURGE SUPPRESSION 10.3V 8UMAX
Manufacturer Standard Lead Time
23 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Overvoltage/Surge Protection IC 10.3V Internal Switch 8-uMAX/uSOP
EDA/CAD Models
MAX30034CUA+ Models
Category
Number of Circuits
4
Manufacturer
Analog Devices Inc./Maxim Integrated
Applications
General Purpose
Packaging
Tube
Mounting Type
Surface Mount
Part Status
Active
Package / Case
8-TSSOP, 8-MSOP (0.118", 3.00mm Width)
Voltage - Clamping
10.3V