SP-68x37-4-DK-1
SP-68X37-4-DK
DigiKey Part Number
4355-SP-68X37-4-DK-ND
Manufacturer
AMX Solar
Manufacturer Product Number
SP-68X37-4-DK
Description
POLYCR SOLAR PNL 5V 370MW 4PK -
Manufacturer Standard Lead Time
1 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Polycrystalline Solar Cell 370 mW 6.27 V
Category
Voltage @ Pmpp
5.28 V
Manufacturer
AMX Solar
Current - Short Circuit (Isc)
75 mA
Series
Type
Polycrystalline
Packaging
Retail Package
Voltage - Open Circuit
6.27 V
Part Status
Active
Operating Temperature
-40°C ~ 90°C
Power (Watts) - Max
370 mW
Size / Dimension
2.677" L x 1.456" W x 0.079" H (68.00mm x 37.00mm x 2.00mm)
Current @ Pmpp
69.3 mA