LS M676-Q2R1-1-0-20-R18-Z is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
ams-OSRAM USA INC.
In Stock: 0
Datasheet
New at DigiKey
Image for LS M676-Q2R1-1-0-20-R18-Z is not available
LS M676-Q2R1-1-0-20-R18-Z
DigiKey Part Number
475-LSM676-Q2R1-1-0-20-R18-ZTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LS M676-Q2R1-1-0-20-R18-Z
Description
LS M676-Q2R1-1-0-20-R18-Z
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Red 630nm LED Indication - Discrete 2V 2-SMD, J-Lead
Category
Voltage - Forward (Vf) (Typ)
2V
Mfr
Current - Test
20mA
Series
Viewing Angle
120°
Packaging
Tape & Reel (TR)
Mounting Type
Part Status
Active
Wavelength - Dominant
Color
Wavelength - Peak
645nm
Configuration
Independent
Grade
Automotive
Lens Color
Colorless
Qualification
AEC-Q101
Lens Transparency
Clear
Package / Case
2-SMD, J-Lead
Millicandela Rating
Supplier Device Package
Lens Style
Rectangle with Flat Top
Size / Dimension
2.00mm L x 4.20mm W
Lens Size
1.50mm x 1.00mm
Height (Max)
1.40mm