GW Q9LR32.PM-M3N2-XX51-1-180-R18 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | GW Q9LR32.PM-M3N2-XX51-1-180-R18 |
Description | LED OSCONIQ COOL WHT 6500K SMD |
Customer Reference | |
Detailed Description | LED Lighting OSCONIQ® S 5050 White, Cool 6500K 5.52V 180mA 120° 2020 (5050 Metric) |
Datasheet | Datasheet |
Category | CRI (Color Rendering Index) 70 |
Mfr | Current - Max 1.05A |
Series | Viewing Angle 120° |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Mounting Type Surface Mount |
Part Status Obsolete | Package / Case 2020 (5050 Metric) |
Color | Supplier Device Package SMD |
CCT (K) 6500K | Size / Dimension 0.197" L x 0.197" W (5.00mm x 5.00mm) |
Flux @ 85°C, Current - Test 250lm (200lm ~ 300lm) | Height - Seated (Max) 0.031" (0.80mm) |
Current - Test 180mA | Thermal Resistance of Package 1.5°C/W |
Voltage - Forward (Vf) (Typ) 5.52V | Base Product Number |