GW PUSTA1.PM-PAPC-XX51-1-1050-R18 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | GW PUSTA1.PM-PAPC-XX51-1-1050-R18 |
Description | LED OSCONIQ COOL WHT 6500K 3SMD |
Customer Reference | |
Detailed Description | LED Lighting OSCONIQ® P 3737 White, Cool 6500K 2.75V 1.05A 120° 1515 (3838 Metric) |
Datasheet | Datasheet |
Category | CRI (Color Rendering Index) 70 |
Mfr | Current - Max 3A |
Series | Viewing Angle 120° |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Mounting Type Surface Mount |
Part Status Obsolete | Package / Case 1515 (3838 Metric) |
Color | Supplier Device Package 3-SMD |
CCT (K) 6500K | Size / Dimension 0.146" L x 0.146" W (3.70mm x 3.70mm) |
Flux @ 85°C, Current - Test 510lm (480lm ~ 540lm) | Height - Seated (Max) 0.089" (2.25mm) |
Current - Test 1.05A | Thermal Resistance of Package 1.9°C/W |
Voltage - Forward (Vf) (Typ) 2.75V | Base Product Number |