GW PUSTA1.PM-PAPC-XX51-1-1050-R18 is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
MFR Recommended
ams-OSRAM USA INC.
In Stock: 0
Datasheet
LED Lighting OSCONIQ® P 3737 White, Cool 6500K 2.75V 1.05A 120° 1515 (3838 Metric)
ams OSRAM Outdoor and Industrial Lighting Solutions
GW PUSTA1.PM-PAPC-XX51-1-1050-R18
DigiKey Part Number
475-GWPUSTA1.PM-PAPC-XX51-1-1050-R18TR-ND - Tape & Reel (TR)
475-GWPUSTA1.PM-PAPC-XX51-1-1050-R18CT-ND - Cut Tape (CT)
475-GWPUSTA1.PM-PAPC-XX51-1-1050-R18DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
Description
LED OSCONIQ COOL WHT 6500K 3SMD
Customer Reference
Detailed Description
Category
CRI (Color Rendering Index)
70
Mfr
Current - Max
3A
Series
Viewing Angle
120°
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Mounting Type
Surface Mount
Part Status
Obsolete
Package / Case
1515 (3838 Metric)
Color
Supplier Device Package
3-SMD
CCT (K)
6500K
Size / Dimension
0.146" L x 0.146" W (3.70mm x 3.70mm)
Flux @ 85°C, Current - Test
510lm (480lm ~ 540lm)
Height - Seated (Max)
0.089" (2.25mm)
Current - Test
1.05A
Thermal Resistance of Package
1.9°C/W
Voltage - Forward (Vf) (Typ)
2.75V