GW PLLRA1.PM-M6N2-XX510-1-700-R18 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | GW PLLRA1.PM-M6N2-XX510-1-700-R18 |
Description | LED OSCONIQ WHITE |
Customer Reference | |
Detailed Description | LED Lighting OSCONIQ® C 2424 White 2.8V 700mA 120° 2-SMD, No Lead Exposed Pad |
Datasheet | Datasheet |
Category | Current - Max 1.5A |
Mfr | Viewing Angle 120° |
Series | Mounting Type Surface Mount |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Package / Case 2-SMD, No Lead Exposed Pad |
Part Status Not For New Designs | Size / Dimension 0.094" L x 0.094" W (2.40mm x 2.40mm) |
Color | Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm) |
Current - Test 700mA | Thermal Resistance of Package 3.5°C/W |
Voltage - Forward (Vf) (Typ) 2.8V | Base Product Number |