GW JTLPS1.CM-KKLK-XX56-1-150-A-R33
DigiKey Part Number
475-GWJTLPS1.CM-KKLK-XX56-1-150-A-R33TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
Description
LED
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
LED Lighting DURIS® E 2835 White, Warm 3500K 3.05V 150mA 120° 1411 (3528 Metric)
Category
Lumens/Watt @ Current - Test
162 lm/W
Mfr
CRI (Color Rendering Index)
90
Series
Current - Max
250mA
Packaging
Tape & Reel (TR)
Viewing Angle
120°
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Color
Package / Case
1411 (3528 Metric)
CCT (K)
3500K
Supplier Device Package
1411
Flux @ 25°C, Current - Test
74lm (64lm ~ 84lm)
Size / Dimension
0.128" L x 0.110" W (3.25mm x 2.80mm)
Current - Test
150mA
Height - Seated (Max)
0.031" (0.80mm)
Voltage - Forward (Vf) (Typ)
3.05V
Thermal Resistance of Package
25°C/W