GW JTLPS1.1B-LLMN-M1M6-1-150-R33
DigiKey Part Number
475-GWJTLPS1.1B-LLMN-M1M6-1-150-R33TR-ND - Tape & Reel (TR)
475-GWJTLPS1.1B-LLMN-M1M6-1-150-R33CT-ND - Cut Tape (CT)
475-GWJTLPS1.1B-LLMN-M1M6-1-150-R33DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
Description
LED
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
LED Lighting Color DURIS® E 2835 Mint 1411 (3528 Metric)
Category
Current - Max
200mA
Mfr
Luminous Flux @ Current/Temperature
98lm (84lm ~ 112lm)
Series
Temperature - Test
25°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Viewing Angle
120°
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Color
Package / Case
1411 (3528 Metric)
Current - Test
150mA
Supplier Device Package
1411
Voltage - Forward (Vf) (Typ)
3.1V
Size / Dimension
0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm)
Lumens/Watt @ Current - Test
211 lm/W
Height - Seated (Max)
0.031" (0.80mm)