GW JCLPS2.CM-GVH2-XX55-1-65-2-R33
DigiKey Part Number
475-GWJCLPS2.CM-GVH2-XX55-1-65-2-R33TR-ND - Tape & Reel (TR)
475-GWJCLPS2.CM-GVH2-XX55-1-65-2-R33CT-ND - Cut Tape (CT)
475-GWJCLPS2.CM-GVH2-XX55-1-65-2-R33DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
Description
LED DURIS E3 NEUT WHT 4000K SMD
Detailed Description
LED Lighting DURIS® E 3 White, Neutral 4000K 2.95V 65mA 120° 2-SMD, No Lead
Current - Max
150mA
CCT (K)
4000K
Size / Dimension
0.108" L x 0.053" W (2.75mm x 1.35mm)
Flux @ 25°C, Current - Test
29lm (26lm ~ 32lm)
Height - Seated (Max)
0.031" (0.80mm)
Current - Test
65mA
Thermal Resistance of Package
40°C/W
Voltage - Forward (Vf) (Typ)
2.95V