AHDP06-24-91S-BS1-K10S
DigiKey Part Number
889-2822-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AHDP06-24-91S-BS1-K10S
Detailed Description
9 Position Circular Connector Plug, Female Sockets Crimp
Features
Backshell, Coupling Nut
Current Rating (Amps)
13A, 25A, 60A
Voltage Rating
24VDC
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C