SND15S5R70T2G/AA is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for SND15S5R70T2G/AA is not available
SND15S5R70T2G/AA
DigiKey Part Number
4306-SND15S5R70T2G/AA-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SND15S5R70T2G/AA
Description
SND15S5R70T2G/AA
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
15 Position D-Sub Receptacle, Female Sockets Connector
Current Rating (Amps)
9A
Connector Type
Receptacle, Female Sockets
Backset Spacing
0.283" (7.20mm)
Number of Positions
Features
Mounting Brackets
Voltage Rating
300V
Flange Feature
Mating Side, Female Screwlock (4-40)
Termination
Solder
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C