SAD15SEGM0G is available for purchase but is not normally stocked.
Parametric Equivalent
MH Connectors
In Stock: 36
Datasheet
Image for SAD15SEGM0G is not available
SAD15SEGM0G
DigiKey Part Number
4306-SAD15SEGM0G-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SAD15SEGM0G
Description
D-SUB ADAPTER
Detailed Description
Adapter Connector D-Sub, 15 Pin Male To D-Sub, 15 Pin Female Free Hanging (In-Line)
Packaging
Bulk
Convert To (Adapter End)
D-Sub, 15 Pin Male
Includes
3 pcs - 1 Connector, 2 Jack Screws
Convert From (Adapter End)
D-Sub, 15 Pin Female
Voltage Rating
300 V
Current Rating (Amps)
7.5 A
Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C