RD15S1S50V3C is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for RD15S1S50V3C is not available
RD15S1S50V3C
DigiKey Part Number
4306-RD15S1S50V3C-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RD15S1S50V3C
Detailed Description
15 Position D-Sub Receptacle, Female Sockets Connector
Category
Primary Material
Metal
Mfr
Shell Material, Finish
Steel, Cadmium Plated
Current Rating (Amps)
11A
Number of Positions
Voltage Rating
300V
Flange Feature
Board Side (4-40)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C