RD15S10GV30 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for RD15S10GV30 is not available
RD15S10GV30
DigiKey Part Number
4306-RD15S10GV30-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RD15S10GV30
Detailed Description
15 Position D-Sub Receptacle, Female Sockets Connector
Category
Shell Material, Finish
Steel, Clear Chromate Plated Zinc
Current Rating (Amps)
11A
Connector Type
Receptacle, Female Sockets
Features
Backshell, Cable Clamp, Mounting Hardware, Shielded
Number of Positions
Voltage Rating
300V
Flange Feature
Housing/Shell (Unthreaded)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C